Rodič se přihlásí do Portálu občana, označí, na jaké střední školy chce své dítě přihlásit, odešle – a to je vše. Nemusí už vyplňovat trvalé bydliště, místo narození nebo prospěch ze základní školy jako nyní. S usnadněním práce nejen pro rodiče počítá návrh ministerstva školství, který má umožnit podrobný sběr dat a jejich shromažďování v jednom registru. Jenže i když po digitalizaci státní správy všichni volají a Česko je v ní druhé nejhorší v Evropské unii, plán vyvolal pobouření. Mnoha úřadům vadí, kolik informací chce ministerstvo o žácích i učitelích sbírat. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké údaje chce ministerstvo školství o žácích a učitelích shromažďovat.
  • Proč je to podle Úřadu pro ochranu osobních údajů hrozba a co vadí vysokým školám.
  • Jak chce reagovat ministerstvo školství.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.