V centrále hnutí ANO vypuklo veselí tak bouřlivé, že si až člověk říká, že by nechtěl být zítra ráno v kůži dejme tomu Radka Vondráčka. Ústavní soud vyhověl stížnosti anoistů a zrušil zákon, který politikům zapovídal vlastnit média a firmy, které se účastní veřejných zakázek. Tedy zákon namířený proti jejich stranickému šéfovi a vlastníkovi Agrofertu.
Ovšem, aniž bychom chtěli kazit někomu radost: až anoisté z nadšení vystřízliví a zjistí, co vlastně Ústavní soud udělal, nelze vyloučit, že je rozbolí hlava znovu a ještě víc. Ústavní soud se totiž v jádru opřel hlavně do nich samotných.
Co se dočtete dál
- Co udělal současný Ústavní soud opravdu revolučně?
- Proč se anoisté ve skutečnosti radují z vlastního výprasku?
- Dá se ústavnost v politických soubojích bez respektu k protivníkovi ještě zachránit?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









