Před celníky je období změn. A to v rámci reformy v podobě takzvaného celnického balíčku. Počítá s tím, že dojde na zrušení většiny celních úřadů, několika stovek pracovních míst i některých povinností. Zároveň by celníci měli pomáhat například s vymáháním pokut od řidičů.
Část změn vychází z postupně nabíhajícího vládního úsporného balíčku, další z reformy celní správy. Tu minulý týden začala projednávat sněmovna. Celkem návrh obsahuje úpravu 117 zákonů. Vláda si od toho slibuje, že by celní správa měla ušetřit 15 procent ze svého více než šestimiliardového rozpočtu.
Co se dočtete dál
- Kolik míst na celní správě zanikne.
- Jaké celníkům ubudou kompetence.
- Které budou naopak nové.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









