Akciové trhy porostou, dokud budou státy utrácet a financovat své útraty navyšováním dluhů. „Měl bych svou knihu, která se jmenuje Stát se investorem, přejmenovat na Stát je investorem,“ říká s nadsázkou v rozhovoru pro Hospodářské noviny portfolio manažer Mikuláš Splítek, který má v Erste Asset Management na starosti fond malých firem a dlouhodobě zvládá po poplatcích porážet americký index malých firem Russell 2000. Například letos se jeho fond zhodnotil o 14 procent, zatímco index Russell si připsal zhruba 12 procent.

V rozhovoru také mimo jiné prozradil, proč je stále složitější najít kvalitní investice mezi malými podniky a jaké firmy do fondu nakupoval po zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké firmy Mikuláš Splítek přikupoval po zvolení Donalda Trumpa.
  • Proč je výběr akcií malých firem stále náročnější.
  • Proč kvalita malých firem upadá a co to může způsobit.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze