Hned v den uvedení do prezidentské funkce podepsal Donald Trump rozhodnutí o odstoupení Američanů od Pařížské dohody. V ní se téměř 200 států světa zavázalo omezit globální oteplování, a to snížením emisí skleníkových plynů. Spojené státy jsou dnes po Číně druhým největším producentem oxidu uhličitého, tedy jejich odstoupení není pro klima dobrou zprávou. Přesto toto Trumpovo rozhodnutí nemusí oproti současnosti mnoho změnit.
Co se dočtete dál
- Co všechno ze zelené agendy Trump během prvního dne zrušil.
- Co se stalo, když Trump od klimatické dohody odešel poprvé.
- Jak se Trump staví k ropě a plynu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









