Utrápený výrobce čipů Intel zveřejnil první hospodářské výsledky poté, co správní rada z funkce odstranila ředitele Pata Gelsingera. Dobrou zprávou pro investory je, že po ztrátě 16,6 miliardy dolarů ve třetím čtvrtletí roku 2024 firma v posledním čtvrtletí stejného roku prodělala „jen“ 126 milionů.
Intel se během vánočního čtvrtletí musel smířit s již třetím meziročním poklesem tržeb za sebou, tentokrát o sedm procent na 14,26 miliardy dolarů. I tento výsledek je ale nad očekáváním firmy. Pozitivních zpráv Intel zatím moc nemá, investory varoval, že mají počítat se slabšími tržbami i pro první čtvrtletí roku 2025.
Co se dočtete dál
- Jaké jsou výsledky jednotlivých divizí Intelu za poslední čtvrtletí i celý rok 2024.
- Kde má Intel aktuálně největší slabiny, navzdory obřím investicím.
- Proč firma zrušila chystaný čip pro AI a jak se to projeví na celém trhu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












