Z úsekového měření na dálnici D4 začaly chodit první záznamy o přestupcích, které teď radnice v Písku a Příbrami začínají zpracovávat. Je jich ale mnohem méně, než se předpokládalo. Původně se totiž počítalo s mnohem rozsáhlejším dohledem. Když na to vloni na podzim HN upozornily, rozvířila se emotivní debata a ministr dopravy nakonec počet měřených úseků seškrtal z osmi na dva.

Radnice, které tou dobou nabíraly na zpracování pokut úředníky, se trochu lekly, aby pro ně měly práci. Teď jsou rády, že s náborem nepospíchaly. V součtu nakonec nabraly jen čtyři lidi, které by nakonec mohly „uživit“.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaká je šance na to, že člověk pokutu dostane.
  • A kolik přestupků už snímače ohlásily.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se