Hlavní město požádalo o klíčové povolení pro stavbu takzvaného hloubětínského tunelu. Projekt, o kterém se začalo mluvit před několika lety, má stát přes šest miliard korun a má podstatně změnit dopravu ve východní části metropole. Podle dřívějších plánů měl být hotový v roce 2029, to se ale zřejmě už nestihne.
Žádost o povolení EIA se objevila v pátek dopoledne v systému spadajícím pod ministerstvo životního prostředí. Předložená dokumentace dává první ucelenější představu o parametrech tunelu, který by mohl být první podobnou stavbou v metropoli od otevření komplexu Blanka v roce 2015.
Co se dočtete dál
- Jaké parametry bude mít tunel?
- A jaký je aktuální harmonogram stavby?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









