Markétě Pekarové Adamové, která oznámila, že ze zdravotních důvodů už nebude kandidovat do sněmovny a skončí jako předsedkyně TOP 09, musíme především upřímně popřát hodně sil k překonání nespecifikovaného zdravotního problému. Zároveň musíme ocenit, že to v politice vydržela tak dlouho, ač to neměla jednoduché: stala se terčem, či spíše jakousi voodoo figurkou, do které se, většinou zle až hanebně, strefoval kdekdo. Úděl nejméně populární osobnosti spojené s vládní koalicí nesla statečně.

Za úspěšnou političku ji ale přesto ani při nejlepší vůli označit nemůžeme.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co se Markétě Pekarové Adamové nepovedlo.
  • Co je v TOP 09 špatně.
  • Jaká je perspektiva kdysi ambiciózní strany.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se