Vysokoškoláků, kteří využívají programu Work and Travel a o prázdninách jezdí pracovat a posléze cestovat do Ameriky, stále ubývá. Důvod? Přestává to být atraktivní. I kvůli tomu, že jet do Evropy je výhodnější a také jednodušší.
Program vznikl jako podpora kulturní výměny, jenže američtí zaměstnavatelé ho začali využívat spíše jako možnost získat levnou pracovní sílu. HN hovořily se studentkami, které upozornily na problémy, s nimiž se setkaly a nikdo je neřešil – třeba to, že dostávaly nižší mzdy než jejich američtí kolegové, což je nelegální.
Co se dočtete dál
- Jak program funguje a kolik si studenti průměrně mohou za léto vydělat.
- Proč už o něj není takový zájem.
- S jakým jednáním se setkaly studentky, které program absolvovaly.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











