Ve chvíli, kdy se americký prezident ohrazuje vůči snahám Evropské komise o regulaci velkých amerických firem, přišla dvě aktuální rozhodnutí, která zvyšují tlak na Apple a Google jako provozovatele dvou nejpoužívanějších operačních systémů v EU.
Během jediného dne Evropská komise zaslala Googlu dvě předběžná upozornění, že výrobce operačního systému Android a provozovatel dominantního internetového vyhledávače neplní své povinnosti dané Aktem o digitálních trzích.
EK zároveň stanovila dvě sady podmínek, které musí splnit Apple ve vztahu k výrobcům zařízení, jako jsou chytré hodinky, sluchátka a televizory.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









