Správě železnic hrozí, že bude zpětně doplácet až půl miliardy korun za elektřinu, kterou si před patnácti lety nakoupila od společnosti ČEZ, ale nakonec ji neodebrala. V minulosti přitom již za tuto neodebranou elektřinu zaplatila i s úroky více než 2,7 miliardy.

Jenže Nejvyšší soud ve čtvrtek vrátil případ k novému projednání. A to kvůli tomu, že vrchní soud nedostatečně vysvětlil, proč sumu přes tři miliardy, kterou před třemi lety přiznal energetické firmě prvoinstanční soud, snížil.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak zdůvodnil Nejvyšší soud, že spor již potřetí vrací k novému projednání.
  • Proč sporná suma dosáhla takové výše.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se