Francouzský úřad pro hospodářskou soutěž (Autorité de la concurrence) udělil společnosti Apple pokutu ve výši 150 milionů eur (přibližně 3,8 miliardy korun) za zneužívání jejího nástroje App Tracking Transparency (ATT).
Francouzské úřady zkoumaly možné porušení pravidel hospodářské soutěže od července 2023 a nyní vydaly rozhodnutí, které Apple uznává vinným. Samotný postih pro Apple je ovšem spíše jen symbolický, navzdory pokutě.
Co se dočtete dál
- Proč evropské úřady pokutují Apple za ochranu soukromí uživatelů.
- Jaká další vyšetřování proti Applu probíhají.
- Proč Applu a dalším americkým firmám hrozí řádově nižší pokuty než v dřívějších případech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









