Hraní bylo dlouho extrémně levnou zábavou, inflace a konec růstu po covidovém maratonu tomu udělaly konec. Microsoft na konci minulého týdne ohlásil nečekaný krok. Přestože jsou herní konzole Xbox nejméně úspěšným herním systémem současné generace, místo tradičního snižování cen přišel dramatický nárůst.
Xbox Series X najednou stojí v pátém roce existence 15 490 korun a nejlevnější varianta Xbox Series S s malým 512GB úložištěm přijde na devět tisíc korun. Po vzoru Sony a Nintenda oznámil Xbox také další krok, který zákazníkům neudělá radost. Dražší budou i hry studií společnosti Microsoft, od Call of Duty po Forzu Horizon.
Co se dočtete dál
- Proč Microsoft razantně zvýšil ceny svých konzolí a příslušenství.
- Jak je na tom se zdražováním Sony a Nintendo.
- Proč je hraní i přes zvyšování cen stále levnější než dřív.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.















