Železniční dopravci nejsou spokojení se způsobem, jakým Správa železnic (SŽ) nařizuje výluky tratí. Spojují je s častou ztrátou zakázek v nákladní dopravě, ti v osobní zase kritizují vzniklé logistické problémy. Dva soukromí dopravci dokonce nařízení dvou výluk z loňského roku napadli u soudu. A ten jim dal za pravdu, i když už jen zpětně. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) slibuje zlepšení.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co žalovali dopravci.
  • A jak si představuje zlepšení Správa železnic.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se