Velvyslanci tří evropských států v ČR (Německa, Francie a Velké Británie) se nedávno v HN vyjádřili k energetické transformaci v Česku, přičemž předpokládám, že tlumočili stanoviska vlád svých zemí. Jedná se o představitele tří největších evropských ekonomik, a tak spíše než reagovat z pohledu Česka chci upozornit na evropský kontext jejich článku.
Ten lze charakterizovat dvojím tvrzením. Za prvé, Evropa musí pokračovat v klimatické politice (a tedy v energetické transformaci) tak, jak si ji nastavila. Za druhé, energetická transformace je i šancí „zaujmout vůdčí roli“ v inovacích a udržitelných investicích a vytvářet pracovní místa s vysokou přidanou hodnotou. Dovolím si kriticky komentovat obě tvrzení.
Co se dočtete dál
- Jaké dopady mají klimatické cíle na hospodářství a podnikatele?
- Proč je potřebné změnit regulace a reporting pro firmy?
- Jaké jsou názory velvyslanců na energetickou transformaci v ČR?
- Jak se mění politické preference mezi podnikateli v Evropě?
- Jakou roli hraje byrokracie v technologickém pokroku?
- Jaké jsou možné následky současné klimatické politiky do roku 2040?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









