Hlavní město si příští rok má zajišťovat svoz odpadu skrze vlastní společnost Pražské služby (PSAS). Postupně hodlá od tohoto byznysu odstřihnout firmu AVE ze skupiny Daniela Křetínského. Půjde o kontrakt za zhruba 18 miliard korun pro příštích deset let. Městský podnik se ovšem brání tomu, aby přechod k úplnému ovládnutí odpadu v metropoli byl příliš rychlý, a argumentuje možnými potížemi s financováním a prodražením svozu.
Co se dočtete dál
- Proč už soukromníci nemají svážet odpad v Praze.
- Proč Pražské služby svoz samy zatím nezvládnou.
- Kdy ke změnám dojde.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




