Japonský investiční holding SoftBank plánuje investovat do oslabeného amerického výrobce čipů Intel dvě miliardy dolarů. Získá tím zhruba dvouprocentní podíl ve firmě a stane se tak pátým největším akcionářem. SoftBank zaplatí 23 dolarů za akcii, investice bude realizována prostřednictvím primární emise nových akcií. Akcie Intelu v reakci na její oznámení vzrostly v New Yorku úterý o skoro sedm procent na 25,31 dolaru, akcie SoftBank naopak zamířily v Tokiu dolů a ztratily čtyři procenta.
Co se dočtete dál
- Jakým problémům v poslední době Intel čelí.
- Proč se o firmu zajímá také americká vláda ve Washingtonu.
- Jak jsou na tom akcie Intelu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









