V pondělí se poprvé od voleb sešla nová sněmovna a čerství poslanci složili slib. Zástupci rodící se vládní koalice z ANO, SPD a Motoristů sobě také podepsali koaliční smlouvu. V ní se například zavázali, že post šéfa sněmovny náleží hnutí SPD. Jejich nominantem je jejich předseda Tomio Okamura, který tvrdí, že chce být oproti své předchůdkyni Markétě Pekarové Adamové konsenzuální.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











