Jedno mimořádně zajímavé spojení se rýsuje českým vlakovým dopravcům. Podle informací HN se na začátku prosince chystá jednání mezi ukrajinskými a Českými drahami o přímém spojení Prahy a Užhorodu.
Symbolicky už začalo dokonce ve středu. Dva přímé vozy přepravily do Užhorodu účastníky ekonomického fóra českých a ukrajinských firem.
Zdánlivá drobnost, ale s velkou symbolikou: český rychlíkový vagon dál než do pohraniční stanice Čop zřejmě po takzvaném normálním rozchodu neprojel od listopadu 1938.
Co se dočtete dál
- Kdo by mohl linku provozovat.
- Proč mohou na Ukrajině skončit i přebytečné české lokomotivy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









