Jedno mimořádně zajímavé spojení se rýsuje českým vlakovým dopravcům. Podle informací HN se na začátku prosince chystá jednání mezi ukrajinskými a Českými drahami o přímém spojení Prahy a Užhorodu.

Symbolicky už začalo dokonce ve středu. Dva přímé vozy přepravily do Užhorodu účastníky ekonomického fóra českých a ukrajinských firem.

Zdánlivá drobnost, ale s velkou symbolikou: český rychlíkový vagon dál než do pohraniční stanice Čop zřejmě po takzvaném normálním rozchodu neprojel od listopadu 1938. 

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Kdo by mohl linku provozovat.
  • Proč mohou na Ukrajině skončit i přebytečné české lokomotivy.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se