Firmám, které po státu požadovaly odškodné za uzavření svých provozoven v době covidu, dal před dvěma lety naději Nejvyšší soud. Vrátil tehdy k novému projednání předchozí rozhodnutí soudů, které kompenzace za škody během prvního roku pandemie odmítaly. Jako pilotní vzal případ pražského obchodníka s potravinami a smíšeným zbožím Karla Vávry, který chtěl ušlý zisk ve výši 1,1 milionu korun.

Naděje byla ale planá. Obecné soudy i napodruhé jeho žalobu na odškodné zamítly a tentokrát jejich rozhodnutí potvrdil i soud nejvyšší. Ten svůj verdikt vyvěsil v pondělí na úřední desce.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V jakém dalším případě naopak dal soud již podnikatelům, poškozeným restrikcemi, za pravdu.
  • Jak přesně Nejvyšší soud argumentoval
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se