Investoři z Evropy – konkrétně z osmi zemí, kterým Trump pohrozil kvůli Grónsku novými cly – drží zhruba polovinu z amerických akcií vlastněných cizinci. Podle některých analytiků citovaných agenturou Bloomberg ale zhruba od dubna loňského roku začal pomalý odliv evropských investorů a čím dál víc jich řeší, jak se amerických aktiv zbavit.
Evropské zbrojařské firmy zase mohutně investují do nových kapacit i do výzkumu a vývoje. Souvisí to i s tím, jak evropští politici mluví o tom, že peníze investované do obrany by měly jít především domácím výrobcům.
Co se dočtete dál
- Co se stalo v Davosu.
- Proč Babiš a spol. mlčí.
- K čemu se chystá Kanada a sever Evropy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










