Z roku 2026 neuběhly ještě ani dva měsíce, zákulisí české železnice už ale začalo hodně řešit rok 2027. Je k tomu důvod – Správa železnic chce spustit dva velké stavební projekty, které ale hodně sníží kapacitu zbylé sítě. Hlavně na klíčovém směru z Čech na Moravu začne být hodně těsno. Správa železnic navrhla na jednáních s dopravci svůj systém pro rozdělení kapacity. Ten se ale podle informací HN nelíbí hlavně provozovatelům dálkových rychlíků. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Kudy povede skoro všechna doprava a kolik jí bude.
  • Co navrhují nákladní dopravci a proč se to nelíbí osobním.
  • A jak se k tomu staví nový šéf Správy železnic.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se