Česko je v posledních měsících silně závislé na dodávkách pohonných hmot z Německa. Ve čtvrtek to potvrdil vicepremiér Karel Havlíček (ANO), podle nějž jde asi o 30 procent spotřeby země – s tím, že dodávky mohou být od května v ohrožení kvůli další komplikaci kolem ropovodu Družba. 

A je to hodně vidět i na českých kolejích. Celé soupravy cisternových vozů častěji než kdy dřív přijíždějí z Německa a míří do českých překladišť.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Kolik teď Česko dováží a co situaci tak vyhrotilo.
  • Co se dá čekat v dalších týdnech.
  • A k čemu teď sáhla Správa železnic.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se