Jezdit vlakem od Berouna do Prahy je v posledních dnech napínavý zážitek – jde o to, jestli dojede aspoň přibližně včas. Krajský radní pro dopravu Petr Borecký (STAN) označil za hlavní příčinu technický stav tratě, hlavně trolejového vedení.

Za týdny si tam desítky vlaků poškodily takzvaný sběrač elektrického proudu (kovová konstrukce na střeše vozu). Správa železnic problémy přiznala, přesnou příčinu stržení sběračů ale stále hledá.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Kolik vlaků se na trati za poslední týdny poškodilo a jak moc.
  • A kde hledá SŽ problém.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.