V posledních týdnech probíhá bouřlivá debata o nezávislosti českých veřejnoprávních médií v souvislosti s návrhem mediálního zákona, který nahrazuje koncesionářské poplatky mandatorním výdajem státního rozpočtu. A právě v souvislosti s touto změnou, která otevírá a akceleruje debatu o tom, kdo by měl veřejnoprávní média platit a proč, zaniká relativně nová, avšak nelogická a nesprávná povinnost českých firem platit „koncesionářskou daň“.
Předchozí vláda a sněmovna zvýšila koncesionářské poplatky a rozšířila je z vlastnictví nejen rozhlasového a televizního přijímače na vlastnictví de facto jakéhokoliv zařízení, které je schopné výstupy České televize a Českého rozhlasu přenášet a zprostředkovávat – a domnívám se, že je to tak správně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









