V posledních týdnech probíhá bouřlivá debata o nezávislosti českých veřejnoprávních médií v souvislosti s návrhem mediálního zákona, který nahrazuje koncesionářské poplatky mandatorním výdajem státního rozpočtu. A právě v souvislosti s touto změnou, která otevírá a akceleruje debatu o tom, kdo by měl veřejnoprávní média platit a proč, zaniká relativně nová, avšak nelogická a nesprávná povinnost českých firem platit „koncesionářskou daň“.

Předchozí vláda a sněmovna zvýšila koncesionářské poplatky a rozšířila je z vlastnictví nejen rozhlasového a televizního přijímače na vlastnictví de facto jakéhokoliv zařízení, které je schopné výstupy České televize a Českého rozhlasu přenášet a zprostředkovávat – a domnívám se, že je to tak správně.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se