Nedostatek sester v českých nemocnicích by mohly částečně vyřešit pracovnice z Filipín. Do jejich náboru se aktuálně pouští řada zdravotnických zařízení. Na zájem reaguje také vláda a od července výrazně zvýší kvóty pro vysoce kvalifikované zaměstnance z tohoto státu. Česko se navíc otevírá i odborníkům z dalších zemí.

V současnosti může do Česka přes vládní migrační program přijít každý rok 150 Filipínců na vysoce kvalifikované pozice. Tam patří mimo jiné právě i zdravotnický personál.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • O kolik roční kóta pro Filipíny naroste.
  • Z jaké další země mohou nemocnice personál ve větším dovážet.
  • Jak nábor zdravotníků na Filipínách probíhá.
  • Co dalšího se u kvót pro cizince mění.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.