NHL: Potlesk českému útoku Dvořák, Nedvěd, Hlaváč

New York (čtk)
Hokejisté New Jersey prohráli v pátečním utkání severoamerické Národní hokejové ligy doma s Washingtonem 2:3 v prodloužení a "ďáblům" tak nepomohly k zisku obou bodů ani branky českých útočníků Holíka a Sýkory. Ti sice v polovině utkání otočili skóre na 2:1, ale Capitals v závěrečné části vyrovnali a v nastaveném čase jim zajistil oba body Oates. Naopak Kohn svým gólem pomohl k vítězství Anaheimu nad St. Louis 3:1.
Další páteční výsledky: Buffalo - Montreal 1:2, Atlanta - Philadelphia 1:0, Florida - Carolina 5:1, Edmonton - Toronto 2:3 v prodl.
V sobotních střetnutích se vyznamenal český útok Dvořák, Nedvěd a Hlaváč, který zařídil výhru Rangers v newyorském derby s Islanders. Na vítězství 5:2 se podílel úvodními třemi góly hostí, když se dvakrát trefil Hlaváč a jednou Nedvěd. Přesné trefy Eliáše a Holíka pomohly New Jersey zdolat Philadelphii 4:1. Naopak branka Jágra z Pittsburghu "tučňákům" bodový zisk nepřinesla, neboť prohráli v Nashvillu 2:4.
Další sobotní výsledky: Calgary - Toronto 4:0, Montreal - Boston 2:2, Tampa Bay - Florida 2:5, Colorado - Chicago 3:1, Phoenix - Anaheim 4:2, Vancouver - Dallas 1:2, San Jose - Los Angeles 3:2 po prodl.