Na konci října vydala OECD analýzu penzijních fondů ve svých členských zemích a dalších významných ekonomikách. Výsledek? Ze 40 zemí, pro které šlo sehnat data, prodělaly penzijní fondy svým klientům za posledních 10 let pouze v jediné. Bohužel hádáte správně, jedná se o Česko, kde fondy reálně znehodnotily vložené prostředky každý rok v průměru o 0,1 procenta. Za posledních pět let je ztráta větší, 0,5 procenta ročně, a s přehledem nás porážejí země typu Albánie, Peru nebo JAR.
Článek již není odemčený!
Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.
Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











