Rozmohlo se nám tady moralizování. Odsuzujeme hospodské, kteří mají otevřeno, vlekaře, kteří pustí lanovku, hoteliéry, kteří ubytují hosty. Sobci, sobci, sobci, volá se. Příznačné ovšem je, že odsudky pocházejí zpravidla od lidí, kterých se epidemie existenčně nijak zvlášť nedotkla. Dál berou své platy, není ohrožena jejich práce, životní úroveň jejich rodiny, studium jejich dětí. To se to pak moralizuje.
Článek již není odemčený!
Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.
Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










