Na čtvrt milionu firem musí brzy vyřešit, jak se vypořádá se změnami v systému zaměstnávání lidí na dohodu o provedení práce. Zaměstnavatelé se bojí, že jim přinese zbytečnou byrokracii a nejistotu, kolik mají vlastně takzvaným dohodářům vyplatit na odměně. Řada firem už proto plánuje, že se s lidmi na dohodu rozloučí, nebo změní jejich smlouvy na jiné typy úvazků.
Například v náchodské společnosti Atas elektromotory pracuje celkem 760 zaměstnanců a z toho na dohodu zhruba tři desítky. Tento počet se ale zřejmě brzy razantně sníží. Stejně jako řada dalších firem se chce Atas vyhnout náročné administrativě, která bude systém dohodářů provázet.
Článek již není odemčený!
Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.
Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











