Pětice mladých studentů z pražského gymnázia Nový PORG zabodovala letos v celosvětové prestižní investiční soutěži Wharton Business School. Odnesla si bronzovou medaili, a stala se tak prvním evropským týmem, který dokázal uspět proti americkým konkurentům. Nyní se 19letým studentům splnil další sen, když stanuli v čele nového fondu J&T NextGen společně se známým portfolio manažerem Michalem Semotanem

V rozhovoru pro HN mluví o konkrétních investicích do leteckého výrobce Boeing, americké banky JPMorgan nebo e-commerce obra Amazon. Vysvětlují také, proč chtějí, aby pětinu fondu tvořily státní nebo korporátní dluhopisy. S investičními nápady přichází primárně pětice v rámci Investičního výboru (IV), jenž je tvořen Mojmírem Zálešákem, Herbertem Jandou, Filipem Hrubým, Jonášem Machurkem a Janem Kubešem. Nápady výboru pak posuzuje Michal Semotan (MS), jenž má zároveň právo veta a ve fondu drží podíl.

Co může spojení nejmladší generace a ostříleného investora přinést? A proč jste se rozhodli na takové myšlence založit rovnou investiční fond J&T NextGen?

MS: Mám sice historicky větší zkušenosti než pánové, ale v jistých chvílích to pro mě může mít ve skutečnosti negativní efekt. Stává se mi proto, že jsem třeba k řadě věcí skeptický a už podvědomě k nim přistupuji negativně, protože se mi třeba v minulosti nějaká podobná investice nevydařila. Jenže to neznamená, že aktuální příležitost je špatná a zopakuje se stejný scénář. Proto je pro mě určitě dobré mít právě pohled lidí, kteří nejsou tak zatížení jako já. Co se týče investičního fondu, tak po zkušenosti z letní stáže, kterou u nás pánové absolvovali, jsme došli k závěru, že stojí za to dát jim příležitost předvést své schopnosti v praxi, a tak nám J&T Investiční společnost vyčlenila na fond peníze.

Článek již není odemčený!

Váš známý vám umožnil přečíst si článek zdarma, ale uplynula doba, po kterou je článek odemčený.

Pro neomezený přístup ke všem článkům na našem webu si můžete zakoupit předplatné za 40 Kč.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč má nový fond v plánu vsadit pětinu portfolia na dluhopisy?
  • Mohou studenti vůbec přinést ostřílenému portfolio manažerovi nějakou přidanou hodnotu?
  • Do jakých akcií už fond investoval a jak moc má být podobný úspěšným fondům J&T Opportunity nebo J&T Dividend?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze