Nejlepší řešení pro ČEZ by byla jeho částečná privatizace. „Možná by se vláda divila, jakým způsobem a jak efektivně by pak dokázala firma hospodařit,“ říká Michal Semotan, jenž je jedním z nejznámějších českých portfolio manažerů. Semotan zároveň akcie firmy dokoupil, a to navzdory podezření některých odborníků, že vláda připravila účelový zákon pro rozdělení ČEZ, aby mohla obejít minoritní akcionáře.

Semotan drží akcie ČEZ v obou jím spravovaných fondech J&T Opportunity a J&T Dividend, které jsou určené i pro drobné investory. Portfolio manažer schopný porážet burzovní indexy ve velkém rozhovoru pro HN komentuje také dění kolem své investiční pozice ve Volkswagenu, kde došlo nedávno k zemětřesení a skončilo skoro celé vedení zodpovědné za vývoj softwaru pro elektromobily. Popisuje, jak poznat dobré dividendové tituly, nebo hovoří o své sázce na zdecimovaný realitní sektor, kde vidí potenciál dvojnásobného zhodnocení. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze