Specializované obchody a studia v New Yorku, Soulu a Hongkongu se před Vánocemi staly prvním odbytištěm luxusních reproduktorů z dílny hradeckého výrobce klavírů Petrof. Pod značkou Daniel Hertz je letos začal vyrábět pro stejnojmennou švýcarskou firmu hudebníka a audioznalce Marka Levinsona.

Po výrobě nábytku je i montáž reprobenden jedním ze způsobů, jak Petrof čelí propadu odbytu "klasického sortimentu".

Americký jazzman Levinson, hráč na kontrabas či křídlovku si udělal jméno už v 60. letech spoluprací s legendami, jako je Chick Corea nebo Keith Jarret. Dnes působí i jako hlavní zvukový poradce LG. Začátkem roku oslovil jednatelku Petrofu Zuzanu Ceralovou Petrofovou a chtěl spojit pro své reprosoustavy technologii a práci Petrofu s americkými komponenty a švýcarskou elektronikou.

"S výsledkem spolupráce můžeme být spokojeni my i Mark," říká Petrofová. "Bedýnky", jejichž cena bez příslušenství se pohybuje kolem 75 tisíc dolarů za pár, měly právě před Vánocemi svou premiéru v newyorském nahrávacím studiu producenta Roba Fraboniho. Muže, známého spoluprací s Bobem Dylanem, Ericem Claptonem nebo Rolling Stones.


"Bedýnky"

Cena reprobeden Daniel Hertz se počítá v desítkách tisíc dolarů.

Foto: Archiv HN