Softwarová společnost Microsoft včera v Hradci Králové otevřela své druhé Microsoft inovační centrum (MIC) v Česku. Centrum má podpořit rozvoj firem a vzdělávání v oblasti informačních technologií v regionu.

Sídlí v objektu Technologického centra na hradeckém letišti. Včera o tom informovala společnost Microsoft. První centrum firma otevřela v roce 2008 v Brně.

Stejně jako centrum v Brně nabídne hradecké středisko začínajícím podnikatelům, studentům či vývojářům vybavení pro testování a vývoj technologií postavených na platformě společnosti Microsoft. Nabídne i různé aktivity v oblasti vzdělávání a poradenství. Zájemci budou mít například prostřednictvím telekonferencí přístup k přednáškám a seminářům probíhajícím v Brně.

K otevření hradeckého centra firmu vedl vysoký zájem o služby brněnského střediska.

"Za necelé dva roky jsme (v Brně) dokázali proškolit téměř 2000 IT profesionálů, studentů, ale i vyučujících a podpořili jsme tak vznik desítek pracovních míst," zdůvodnil založení druhého centra v Hradci ředitel divize vývoje Microsoftu Jiří Karpeta.

Hradecké centrum bude spolupracovat s Univerzitou Hradec Králové a Střední školou aplikované kybernetiky.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist