Novinkou letošního hudebního festivalu Colours of Ostrava bude newyorská scéna. Největší výstavní pavilon v areálu Černé louky tak po dobu festivalu bude připomínat newyorský klub - nejen výzdobou, ale i hudebním programem. Hrát v něm má stylová muzika od jazzu až po punk, ska nebo funky. Oznámili to organizátoři festivalu, který se uskuteční od 15. do 18. července.

New York Stage bude mít kapacitu až dva tisíce diváků, část z nich bude moci usednout ke stolům a barům. Z New Yorku do Ostravy přijede například kapela Blitzkrieg s punkovým bubeníkem Markym Ramonem, posledním žijícím členem The Ramones, považovaných za vůbec první punkovou kapelu.

Návštěvníkům se představí také Fernando Saunders, zpívající basista Lou Reed, nebo jazzově-soulový zpěvák José James, který mísí jazz s rapem, hip hopem nebo funky.

Z domácích hvězd pak vystoupí umělci, kteří mají k New Yorku blízko nebo ve městě žijí. Chybět nebudou například trumpetista Laco Déczi nebo zpěvačky Tonya Graves z pražské kapely Monkey Business či Zuzana Stivínová. Během čtyř dní by mělo na newyorské scéně zahrát celkem patnáct kapel.

Dalšími novinkami letošního ročníku budou tribuny u několika scén; největší z nich u hlavního pódia pojme tisíc diváků.

Hlavními hvězdami přehlídky letos budou The Cranberries, Iggy Pop s The Stooges a Afro Celt Sound System. Přijede také americká písničkářka ruského původu Regina Spektor.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist