Mobilním operátorem ministerstva pro místní rozvoj (MMR) bude příští dva roky opět společnost T-Mobile. V elektronické aukci operátor zvítězil s nabídkou kolem 14 milionů korun. MMR původně předpokládalo, že hodnota kontraktu bude 16 milionů korun. Včera to uvedl mluvčí MMR Jan Štoll.

Tendr ale bude ještě řešit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže kvůli pochybám o aukčním softwaru, napsal server Euro.cz. Návrh na přezkum a vydání předběžného opatření podala Telefónica O2. Ministerstvo s námitkou firmy nesouhlasí.

"Společnost Telefónica O2 Czech Republic podala návrh na vydání předběžného opatření ve věci veřejné zakázky pro výběr služeb mobilního operátora," potvrdil Euru mluvčí Telefóniky Martin Žabka.

Jádrem sporu má být "nestabilita aukčního softwaru", která podpořila pochyby o jeho platném atestu. Ministerstvo ale odmítlo, že by při aukci použilo neatestovaný software. Ministerstvo vnitra podle včerejšího sdělení Ministerstva pro místní rozvoj udělilo softwaru E-ZAK příslušný atest již 15. září 2009. "Společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s., nemůže vyvozovat z toho, že příslušný modul má jiný grafický design a samostatný název, skutečnost, že se nejedná o součást elektronického nástroje E-ZAK," uvedl resort v tiskové zprávě.

Úřad použil k elektronické aukci elektronický nástroj E-ZAK od brněnské firmy QCM, jehož součástí je modul E-aukce. K účasti v elektronické aukci je podle MMR nezbytná registrace v nástroji E-ZAK.

Elektronické aukce se uskutečnily na ministerstvu dvě. První 14. července se nezdařila kvůli technickým problémům s nastavením prohlížeče, v jejichž důsledku se nepodařilo uchazečům odeslat nové aukční hodnoty opatřené elektronickým podpisem. Druhá již byla podle ředitele odboru komunikace Jana Štolla v pořádku.