Letošní první čtvrtletí bylo pro celou řadu průmyslových oborů rekordní. Ještě nikdy se v prvních měsících roku v Česku nevyrábělo tolik léků, plastů, pneumatik a nových aut. Průmyslová výroba tak podle údajů ČSÚ v prvním čtvrtletí vzrostla o 12,7 procenta, díky tomu firmy nabírají i více zaměstnanců. Růst průmyslu o dalších 2,7 procenta by znamenal rekord a výroba by po očištění o kalendářní vlivy překonala první čtvrtletí roku 2008.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se