Začnu kvízem. Copak mají společného divadelní hry "Ivánku, kamaráde" a "Blonďatá bestie"? Možných odpovědí na bingo je spousta, mne napadá ta, že zjevné porušení zákona. A také lidské slušnosti, chtělo by se dodat.

Na první pohled to vypadá jako obrovská švanda. Ale popořádku, kdyby snad někdo nevěděl. V obou případech autoři tzv. uměleckého díla použili nahrávky rozhovorů a napsali divadelní hru využívající dialogů reálných lidí. Někdo řekne, že jim to patří. Jak v případě fotbalových rozhodčích, kteří dělali manipulací fotbalových zápasů z diváků šašky, tak i v případě politiků Věcí veřejných to vypadá jako nejadekvátnější trest. Zneužívali veřejný prostor, tak co, že? Jenže nic není vzdálenější pravdě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se