Začnu kvízem. Copak mají společného divadelní hry "Ivánku, kamaráde" a "Blonďatá bestie"? Možných odpovědí na bingo je spousta, mne napadá ta, že zjevné porušení zákona. A také lidské slušnosti, chtělo by se dodat.
Na první pohled to vypadá jako obrovská švanda. Ale popořádku, kdyby snad někdo nevěděl. V obou případech autoři tzv. uměleckého díla použili nahrávky rozhovorů a napsali divadelní hru využívající dialogů reálných lidí. Někdo řekne, že jim to patří. Jak v případě fotbalových rozhodčích, kteří dělali manipulací fotbalových zápasů z diváků šašky, tak i v případě politiků Věcí veřejných to vypadá jako nejadekvátnější trest. Zneužívali veřejný prostor, tak co, že? Jenže nic není vzdálenější pravdě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



