Pokud se rozhodujete, zda vyrábět v České republice nebo přesunout výrobu do Číny, čísla obvykle hovoří pro vymístění výroby. Před patnácti lety byla Čína pouze zdrojem levné a nepříliš kvalifikované pracovní síly. Kdo tam chtěl vyrábět, musel investovat do strojního vybavení a zaškolení dělníků. Navíc bylo nutné vyslat vlastní management, který přímo na místě celý proces řídil a řešil problémy. Tehdy to vlastně byla příležitost jen pro velké firmy, kterým se vyplatilo vybudovat novou provozovnu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se