Pokud se rozhodujete, zda vyrábět v České republice nebo přesunout výrobu do Číny, čísla obvykle hovoří pro vymístění výroby. Před patnácti lety byla Čína pouze zdrojem levné a nepříliš kvalifikované pracovní síly. Kdo tam chtěl vyrábět, musel investovat do strojního vybavení a zaškolení dělníků. Navíc bylo nutné vyslat vlastní management, který přímo na místě celý proces řídil a řešil problémy. Tehdy to vlastně byla příležitost jen pro velké firmy, kterým se vyplatilo vybudovat novou provozovnu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



