Přes pokračující dominanci dvou leteckých gigantů, Boeing a Airbus, se hlavně v segmentu dopravních letounů s kapacitou do 150 pasažérů rodí nová konkurence. Na otázky o rivalitě obou výrobců a o tom, jaké chyby při výrobě udělali odpovídá letecký publicista Martin Velek.

HN: Kdo je podle vás lepší: Boeing, či Airbus?

Je to podle toho, kterému marketingovému oddělení zrovna nasloucháte. Oba konkurenti zdůrazňují přednosti svého zboží, oba si zhruba stejně vymýšlejí, manipulují s fakty, oba využívají všechny, mnohdy i docela nepodstatné věci k tomu, aby prosazovali své zboží. Dělají to mnohdy neomaleně a velmi drsně, neboť je to boj o mnoho peněz.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se