Minutou ticha si Norsko připomnělo oběti, které padly rukou vraha, pro jehož čin není ospravedlnění. Ten dvaatřicetiletý mladý muž se prohlašuje za křesťana, a přitom vzal život tolika svým bližním.

Znovu zdůrazněme, že pro takové činy neexistují racionální vysvětlení. A přesto se vždy objeví marnotratný ohňostroj výkladů ukazujících žalobným prstem na údajné inspirační zdroje, či dokonce přímo na spoluviníky. Zopakujme tedy: zabít takřka osm desítek nevinných je šílený akt, kde zodpovědnost padá právě jen na jeho vykonavatele.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se