Kdo neráčí multi-kulti, musí ráčit povědět, anebo aspoň naznačit, co ráčí. Tedy pardon, nikdo zde není zřejmě proti multi-kulti, ale proti multi-kulti-ismu, jak se brzy dozvíme.

Ale zpět. Pokud tedy někdo nechce multi-kulti, a pohrdlivě jej označuje za příčinu všeho zla, pak co tedy chce: mono-kulti? A existuje monokulti-ismus? A když už tedy někdo je proti -ismům, jak často slýcháme, jako jazykovému útvaru, tak nutno podotknout, že i kapitalismus je -ismus. Takže pozor, dotyčný tedy není proti -ismům, ale proti některým -ismům. Některým -ismům je tedy vyjadřována bezmezná důvěra (neslyšel jsem z Hradu jedinou výtku kapitalismu a že jich zřejmě řádku má) a je třeba chránit je ze všech sil, nedávno třeba konzervativismu (neb jsou ohrožovány ze všech stran, jinými -ismy, tu ekologismem, jindy homosexualismem). Jiné -ismy jsou zase cestou do pekel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se