Naši nejvyšší představitelé požádali o "společnou oběť". Když však o ni žádali, mě ušetřili. Informoval jsem se u svých megabohatých přátel, abych zjistil, jakou strázeň očekávají oni. Jenže ani jich se společná oběť nedotkla.
Zatímco chudé a střední vrstvy za nás bojují v Afghánistánu a zatímco většina Američanů má co dělat, aby se jakžtakž protloukla, my megaboháči se dál těšíme z mimořádných daňových úlev. Někteří z nás jsou investičními manažery, kteří za každodenní dřinu pobírají miliardy dolarů, ale přitom je nám umožněno vykazovat náš příjem jako "podíl ze zhodnocení kapitálu", díky čemuž získáme výhodnou patnáctiprocentní daňovou sazbu. Jiní drží stock-index futures po dobu deseti minut a 60 procent jejich zisku se jim zdaňuje 15 procenty, jako by byli dlouhodobými investory. Těmito i jinými milodary nás zahrnují zákonodárci ve Washingtonu, kteří cítí nutkání nás chránit, jako bychom byli puštíci západní nebo nějaký jiný ohrožený druh. Je hezké mít na vysokých místech takové přátele.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



