Herní průmysl prožívá nepříjemné období. V červenci hráči utratili za hry nejméně peněz za posledních pět let - od října roku 2006. Čísla, která by vyděsila každého finančního analytika a investora, se týkají tradičního herního průmyslu - her pro PC a herních zařízení i samotných herních konzolí.

Za meziročním propadem stojí pokles cen herních konzolí a saturace trhu, aktuální herní systémy Wii, PlayStation 3 a Xbox 360 jsou na trhu již pět let. Ještě větší propad lze ale sledovat u kapesních herních systémů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se