Herní průmysl prožívá nepříjemné období. V červenci hráči utratili za hry nejméně peněz za posledních pět let - od října roku 2006. Čísla, která by vyděsila každého finančního analytika a investora, se týkají tradičního herního průmyslu - her pro PC a herních zařízení i samotných herních konzolí.
Za meziročním propadem stojí pokles cen herních konzolí a saturace trhu, aktuální herní systémy Wii, PlayStation 3 a Xbox 360 jsou na trhu již pět let. Ještě větší propad lze ale sledovat u kapesních herních systémů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





