Už jsem si říkal, že mě na tomto světě nic nepřekvapí, ale po žádosti francouzských a německých boháčů žádajících o zvýšení svých daní se znovu život ukázal jako mnohem pestřejší než všechny teorie. To samozřejmě vede k přemýšlení nad tím, kde je chyba v teorii racionálního ekonomického jednání.

První nejistota panuje nad motivací oněch miliardářů. Z hlediska jejich osobních zájmů by nejlogičtější bylo nějaké přímé ohrožení jejich majetků vedoucí k rozhodnutí, že teď raději dají dobrovolně část, než aby později nuceně přišli o mnohem víc. Nebo o všechno. Ale nic takového se přece nechystá.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se