Už jsem si říkal, že mě na tomto světě nic nepřekvapí, ale po žádosti francouzských a německých boháčů žádajících o zvýšení svých daní se znovu život ukázal jako mnohem pestřejší než všechny teorie. To samozřejmě vede k přemýšlení nad tím, kde je chyba v teorii racionálního ekonomického jednání.
První nejistota panuje nad motivací oněch miliardářů. Z hlediska jejich osobních zájmů by nejlogičtější bylo nějaké přímé ohrožení jejich majetků vedoucí k rozhodnutí, že teď raději dají dobrovolně část, než aby později nuceně přišli o mnohem víc. Nebo o všechno. Ale nic takového se přece nechystá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



