Mluvit se o tom začalo někdy na jaře 2007 a příliš velké naděje jsme tomu nedávali. S lehce šíleným nápadem přišel tehdejší šéfredaktor HN Petr Šimůnek. Inspiroval se u kolegů z britského deníku The Independent, kteří už o rok dříve angažovali coby svého jednodenního šéfredaktora zpěváka U2 a spasitele Bono Voxe.

Při takto nastavené laťce jsme nemohli pochopitelně vybrat nikoho menšího než Václava Havla - a po náročné diplomatické partii, v níž sehrál důležitou roli tehdejší zástupce šéfredaktora Michal Růžička, jsme v září dostali kladnou odpověď: ve středu 3. října 2007, dva dny před svými 71. narozeninami, stanul Václav Havel na jeden den v čele Hospodářských novin.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.