Německá automobilka Volkswagen (VW) se dostala pod palbu na dvou frontách. Z jedné strany na ni útočí japonská automobilka Suzuki, která požaduje arbitráž, aby se ukončilo strategické partnerství mezi oběma společnostmi. Na straně druhé si VW vzala na mušku Evropská komise, která zvažuje opětovné podání žaloby k Soudnímu dvoru Evropské unie kvůli takzvanému "zákonu o Volkswagenu".

Společnost Suzuki zvýšila úsilí, aby VW prodal svůj 20procentní podíl, který v japonské skupině vlastní. Suzuki to zdůvodňuje tím, že VW jednostranně porušuje partnerství, které vzniklo v roce 2009 a zhroutilo se v letos září kvůli sporům o přenos technologií. Suzuki uvádí, že ze smlouvy s VW vyplývá, že arbitráž se musí odehrát v neutrální, třetí zemi.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se