Vždycky před a po komunálních volbách se spekuluje o tom "kdo, s kým, o čem, pro koho" stejně jako teď po pražských událostech o končící "velké koalici" ODS a ČSSD. Přesto programově k sobě měly od počátku údajně blíž ODS a vítězná TOP 09. Obvykle se totiž má za to, že jde o obdobu celostátních vládních koalic. A to je právě ten omyl.

Politická strana jako taková má představovat a artikulovat politické, ekonomické a sociální zájmy voličů a tradičně se pravicověji založené strany kloní k politice nižších daní, krocení inflace a nižších úrokových měr, zatímco levicovější programy se poznávají podle snah o větší míru přerozdělování, sociální jistoty, tedy vyšší daně a krocení nezaměstnanosti.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se