Koupili jste si v loňském roce aspoň jednu láhev vína? Pokud ano, nahlásili jste koupi do půlky letošního ledna úřadu? Neboli, slovy zákona, učinili jste o svém nákupu prohlášení Ústřednímu kontrolnímu a zkušebnímu ústavu zemědělskému ve Znojmě? Na předepsaném formuláři? Jste-li běžný občan, vsadila bych se, že vás nic takového ani ve snu nenapadlo.

Přiznávám, že ani já jsem své nákupy neohlásila. Máme se nyní všichni bát pokuty či alespoň nařčení z protiprávního jednání? Právnické osoby a živnostníky zákon straší až pěti miliony korun! Přesto tvrdím: klid. Poslední novela zákona o vinohradnictví povinnost sice ukládá každému, na množství vína nehledě. Sklenka v restauraci jako tisíc hektolitrů. Včetně rmutu a moštu. Běžnému podnikateli přesto nic nehrozí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se